Uncategorized

Μουντομπάσκετ 2019 : Ξεκινάει η γιορτή…Όμιλοι, Πρόγραμμα, Ημερομηνίες

Πού και πότε θα δείτε τους αγώνες τις Εθνική μας ομάδας

Λιγότερες από 48 ώρες έμειναν για τη γιορτή του παγκόσμιου μπάσκετ με τη συμμετοχή της Εθνικής μας ομάδας.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο της Κίνας, θα ξεκινήσει στις 31 Αυγούστου, με τον τελικό να είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί στις 15 Σεπτεμβρίου.

Την τηλεοπτική κάλυψη έχει αναλάβει η ΕΡΤ. Τα παιχνίδια θα πραγματοποιηθούν σε οκτώ πόλεις.Αυτές είναι:

  • ΠΕΚΙΝΟ – WUKESONG ARENA
  • ΓΟΥΧΑΝ – WUHAN SPORTS CENTER
  • ΓΚΟΥΑΝΤΖΟΟΥ – GUANGZHOU GYMNASIUM
  • ΦΟΣΑΝ – FOSHAN INTERNATIONAL SPORTS & CULTURAN CENTER
  • ΣΑΓΚΑΗ – SHANGHAI ORIENTAL SPORTS CENTER
  • ΝΑΝΤΖΙΝΓΚ –  NANJING YOUTH OLYMPIC SPORTS PARK
  • ΣΕΝΤΖΕΝ – SHENZHEN BAY SPORTS CENTER
  • ΝΤΟΝΓΚΟΥΑΝ – DONGFENG NISSAN CULTURAL & SPORTS CENTRE

Οι όμιλοι

1ος όμιλος: Κίνα, Βενεζουέλα, Πολωνία, Ακτή Ελεφαντοστού

2ος όμιλος: Αργεντινή, Ρωσία, Νότια Κορέα, Νιγηρία

3ος όμιλος: Ισπανία, Πουέρτο Ρίκο, Ιράν, Τυνησία

4ος όμιλος: Σερβία, Ιταλία, Φιλιππίνες, Ανγκόλα

5ος όμιλος: ΗΠΑ, Τουρκία, Τσεχία, Ιαπωνία

6ος όμιλος: Ελλάδα, Βραζιλία, Μαυροβούνιο, Νέα Ζηλανδία

7ος όμιλος: Γαλλία, Δομικανή Δημοκρατία, Γερμανία, Ιορδανία

8ος όμιλος: Λιθουανία, Αυστραλία, Σενεγάλη, Καναδάς

To πρόγραμμα της επίσημης αγαπημένης

  • Ελλάδα – Μαυροβούνιο (1/9, 15:00)
    Ελλάδα – Βραζιλία (3/9, 15:00)
    Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία (5/9, 15:00)

Το πανόραμα της 1ης φάσης της διοργάνωσης

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ανγκόλα – Σερβία 10:30

Πολωνία – Βενεζουέλα 11:00

Ρωσία – Νιγηρία 11:30

Ιράν – Πουέρτο Ρίκο 11:30

Φιλιππίνες – Ιταλία 14:30

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 15:00

Αργεντινή – Κορέα 15:30

Ισπανία – Τυνησία 15:30

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Αυστραλία 10:30

Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία 11:00

Τουρκία – Ιαπωνία 11:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία 11:30

Σενεγάλη – Λιθουανία 14:30

Ελλάδα– Μαυροβούνιο 15:00

Τσεχία – ΗΠΑ 15:30

Γαλλία – Γερμανία 15:30

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Ιταλία – Ανγκόλα 10:30

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 11:00

Νιγηρία – Αργεντινή 11:30

Τυνησία – Ιράν 11:30

Σερβία – Φιλιππίνες 14:30

Κίνα – Πολωνία 15:00

Κορέα – Ρωσία 15:30

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία 15:30

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Αυστραλία – Σενεγάλη 10:30

Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία 11:00

Ιαπωνία – Τσεχία 11:30

Γερμανία – Δομινικανή Δημοκρατία 11:30

Λιθουανία – Καναδάς 14:30

Βραζιλία – Ελλάδα 15:00

ΗΠΑ – Τουρκία 15:30

Ιορδανία – Γαλλία 15:30

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Ανγκόλα – Φιλιππίνες 10:30

Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία 11:00

Κορέα – Νιγηρία 11:30

Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία 11:30

Ιταλία – Σερβία 14:30

Βενεζουέλα – Κίνα 15:00

Ρωσία – Αργεντινή 15:30

Ισπανία – Ιράν 15:30

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Σενεγάλη 10:30

Βραζιλία – Μαυροβούνιο 11:00

Τουρκία – Τσεχία 11:30

Γερμανία – Ιορδανία 11:30

Λιθουανία – Αυστραλία 14:30

Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία 15:00

ΗΠΑ – Ιαπωνία 15:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία 15:30

Tags

Chrisa Sarantopoulou

Ταξιδεύω Γράφω Διαβάζω Χορεύω Κολυμπάω! Πατήστε να δείτε περισσότερα

Σχετικά άρθρα

Back to top button
Close
Close