ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών

Η αντίστροφη αναμέτρηση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο έχει ξεκινήσει. Δείτε πότε αγωνίζονται οι 83 Έλληνες αθλητές και αθλήτριες για τα προκριματικά.

Βέβαια, αν προκριθούν θα υπάρξουν και νέες τηλεοπτικές μεταδόσεις με τις προσπάθειες τους.
Παρασκευή 23 Ιουλίου 2021
  • 02:30 (ΕΡΤ1) ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ ΑΝΔΡΩΝ ΣΚΙΦ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στέφανος Ντούσκος, Αννέτα Κυρίδου
  • 03:00 ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικός ατομικού γυναικών: Ευαγγελία Ψάρρα

Σάββατο 24 Ιουλίου 2021

  • 03:50 (ΕΡΤ1) ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ Προκριματικός δίκωπου γυναικών: Χριστίνα Μπούρμπου, Μαρία Κυρίδου
  • 03:00 (ΕΡΤSPORTS) ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ: Παναγιώτης Γκιώνης
  • 05:00 (ΕΡΤ2) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ: Πολυχρόνης Τζωρτζάκης
  • 08:30 (ΕΡΤ2) ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ: Λευτέρης Πετρούνιας
  • 13:02 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Απόστολος Στάμος
  • 13:28 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 100 μέτρα πεταλούδα: Άννα Ντουντουνάκη

Κυριακή 25 Ιουλίου 2021

  • 06:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Βύρωνας Κοκκαλάνης, Βασιλεία Καραχάλιου
  • 03:00 (ΕΡΤ1) ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: Άννα Κορακάκη
  • 03:30 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: Νίκος Μαυρομμάτης
  • 04:00 (ΕΡΤ2) ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ: Φένια Τζέλη
  • 05:30 (ΕΡΤ1) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Ελλάδα – Ουγγαρία
  • 09:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Κατερίνα Δίβαρη
  • 14:19 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 100 μέτρα ύπτιο: Απόστολος Χρήστου
  • 15:10 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ προκριματικός 4Χ100: Χρήστου, Μελαδίνης, Βαζαίος, Γκολομέεφ

Δευτέρα 26 Ιουλίου 2021

  • 03:00 (ΕΡΤ2) ΞΙΦΑΣΚΙΑ: Δώρα Γκουντούρα
  • 09:00 (ΕΡΤ2) ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Περικλής Ηλίας

Τρίτη 27 Ιουλίου 2021

  • 05:00 (ΕΡΤ2) ΤΖΟΥΝΤΟ: Αλέξης Ντανατσίδης
  • 07:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Γιάννης Μιτάκης
  • 12:02 (ΕΡΤ3)ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 100 μέτρα ελεύθερο: Απόστολος Χρήστου
  • 14:37 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 800 μέτρα ελεύθερο: Κώστας Εγγλεζάκης, Δημήτρης Μάρκος

Τετάρτη 28 Ιουλίου 2021

  • 05:00 (ΕΡΤ2) ΤΖΟΥΝΤΟ: Ελισάβετ Τελτσίδου
  • 06:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 08:50 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Αιμιλία Τσούλφα – Αριάδνη Σπανάκη
  • 14:15 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ανδρέας Βαζαίος

Πέμπτη 29 Ιουλίου 2021

  • 12:20 (ΕΡΤ3) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: ΕΛΛΑΔΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ

Παρασκευή 30 Ιουλίου 2021

  • 05:40 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ 100 μέτρα: Ραφαέλα Σπανουδάκη
  • 11:02 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 50 μέτρα ελεύθερο: Κριστιάν Γκολομέεφ
  • 11:05 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ τριπλούν: Βούλα Παπαχρήστου
  • 15:50 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ σκυταλοδρομία 4Χ100: Μακρυγιάννης, Μερετσόλιας, Βαζαίος, Χρήστου

Σάββατο 31 Ιουλίου 2021

  • 03:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά δισκοβολία: Κρίστι Αναγνωστοπούλου
  • 03:40 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά επί κοντώ: Κώστας Φιλιππίδης, Εμμανουήλ Καραλής
  • 04:45 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά 110 μέτρα εμπόδια: Ελισάβετ Περισίδου
  • 05:50 (ΕΡΤ SPORTS) ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ: Θοδωρής Ιακωβίδης
  • 13:10 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά μήκος: Μίλτος Τέντογλου
  • 13:50 (ΕΡΤ3) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Ν. ΑΦΡΙΚΗ – ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 1 Αυγούστου 2021

  • 03:10 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ Προκριματικά σφυροβολία: Σταματία Σκαρβέλη

Δευτέρα 2 Αυγούστου 2021

  • 03:00 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά σφυροβολία: Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης
  • 04:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά 200 μέτρα: Ραφαέλα Σπανουδάκη
  • 05:30 (ΕΡΤ3) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: ΗΠΑ – ΕΛΛΑΔΑ
  • 13:20 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά επί κοντώ: Κατερίνα Στεφανίδη, Ελένη Πόλακ, Νικόλ Κυριακοπούλου

Τρίτη 3 Αυγούστου 2021

  • 03:00 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης
  • 13:10 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά 110 μέτρα εμπόδια: Κώστας Δουβαλίδης
  • 13:30 (ΕΡΤ3) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ντουέτο τεχνικό πρόγραμμα: Ευαγγελία Πλατανιώτη – Εβελίνα Παπάζογλου

Τετάρτη 4 Αυγούστου 2021

  • 13:30 (ΕΡΤ3) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα: Ευαγγελία Πλατανιώτη – Εβελίνα Παπάζογλου

Πέμπτη 5 Αυγούστου 2021

  • 03:30 (ΕΡΤ2) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ μαραθώνια: Άλκης Κυνηγάκης
  • 05:30 (ΕΡΤ1) ΠΑΛΗ: Μαρία Πρεβολαράκη
  • 09:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ όμνιου σκρατς (1/4): Χρήστος Βολικάκης
  • 10:27 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ όμνιου τέμπο (2/4): Χρήστος Βολικάκης
  • 11:07 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ αγώνας αποκλεισμού (3/4): Χρήστος Βολικάκης
  • 11:55 (ΕΡΤ2) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ αγώνας πόντων (4/4): Χρήστος Βολικάκης

Παρασκευή 6 Αυγούστου 2021

  • 02:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ 50 χλμ βάδην: Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ
  • 05:30 (ΕΡΤ2) ΠΑΛΗ: Γιώργος Πιλίδης
  • 10:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ 20 χλμ βάδην: Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Πένυ Τσινοπούλου, Κυριακή Φιλτισάκου
  • 13:30 (ΕΡΤ1) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ομαδικό





Κατερίνα Ματέρη

Γεννήθηκα το 1997 στην Αθήνα αλλά η μεγάλη μου αγάπη είναι το νησί μου, η Κεφαλονιά. Όταν ήμουν μικρή ήθελα να γίνω αεροσυνοδός, μετά δασκάλα, μετά στρατιωτική ψυχολόγος. Αυτό που δεν είχα καταλάβει όμως ήταν ότι μου άρεσε η δημοσιογραφία και η επικοινωνία. Έτσι σπούδασα Επικοινωνία και ΜΜΕ. Μου αρέσει να περπατάω και να ανακαλύπτω γραφικά σοκάκια και μαγαζιά, λατρεύω τα ταξίδια και κρατάω για ενθύμιο εισιτήρια και αποδείξεις απο κάθε προορισμό και ξοδεύω περισσότερα λεφτά από όσα έχω σε βιβλία και σουβενίρ.

Σχετικά άρθρα

Back to top button