Tuesday, 20 October 2025
HomeTagsΝταντάδες της Γειτονιάς

Νταντάδες της Γειτονιάς

«Νταντάδες της Γειτονιάς»: Ενίσχυση έως 500 ευρώ τον μήνα σε όλη τη χώρα

Οι «Νταντάδες της Γειτονιάς» συμπληρώνουν το πρόγραμμα πρόσβασης των παιδιών στους βρεφονηπιακούς σταθμούς και ενισχύουν τη δυνατότητα των γονέων να συνδυάζουν εργασία και οικογενειακή...

56 εκατ. ευρώ μέσω ΕΣΠΑ για τη δράση «Νταντάδες της γειτονιάς»

Με απόφαση του αναπληρωτή υπουργού Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών Νίκου Παπαθανάση, κατόπιν συνεργασίας με την αρμόδια υπουργό Κοινωνικής Συνοχής και Οικογένειας Δόμνα Μιχαηλίδου και...

Νταντάδες της Γειτονιάς: Επεκτείνεται σε όλη την Ελλάδα

Την πανελλαδική επέκταση του προγράμματος «Νταντάδες της Γειτονιάς», στο πλαίσιο των στοχευμένων, πρωτοποριακών δράσεων για την εναρμόνιση της προσωπικής με την επαγγελματική ζωή των...

Άνοιξε η πλατφόρμα για τις «Νταντάδες της γειτονιάς»

Σε λειτουργία βρίσκεται η πλατφόρμα που αφορά το πρόγραμμα «Νταντάδες της γειτονιάς», το οποίο απευθύνεται σε γονείς με παιδιά από 2 μηνών έως 2,5 ετών...

Νταντάδες της Γειτονιάς: Voucher 300 και 500 ευρώ – Όλες οι λεπτομέρειες

Το νέο πρόγραμμα του υπουργείου Κοινωνικής Συνοχής και Οικογένειας «Νταντάδες της Γειτονιάς», που τίθεται σε πιλοτική εφαρμογή και αφορά 62 δήμους της χώρας -...

«Νταντάδες της Γειτονιάς»: 500 ευρώ σε γιαγιάδες ή παππούδες που φροντίζουν τα εγγόνια τους

Το πρόγραμμα «Νταντάδες της Γειτονιάς» που έχει ξεκινήσει και έχουν ήδη γίνει εκατοντάδες αιτήσεις από γονείς αφορά πλέον και τις γιαγιάδες και τους παππούδες που φροντίζουν...

«Νταντάδες της γειτονιάς»: Άνοιξε η πλατφόρμα για τους γονείς

Άνοιξε η πλατφόρμα ntantades.gov.gr, προκειμένου να καταθέσουν αίτηση οι γονείς, που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα «Νταντάδες της γειτονιάς». Το συγκεκριμένο πρόγραμμα εμπίπτει στον άξονα δράσεων υπέρ...

Ο Δήμος Αθηναίων εντάσσεται στο πρόγραμμα «Νταντάδες της Γειτονιάς»

Την πιλοτική εφαρμογή του προγράμματος «Νταντάδες της Γειτονιάς» στον Δήμο Αθηναίων, ανακοίνωσαν από κοινού η υφυπουργός Κοινωνικής Συνοχής και Οικογένειας, Μαρία Αλεξάνδρα Κεφάλα, με τον...

«Νταντάδες της Γειτονιάς»: Δωρεάν μαθήματα πρώτων βοηθειών για παιδιά και βρέφη

Δωρεάν σεμινάρια πρώτων βοηθειών για βρέφη και παιδιά προσφέρει το Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων σε συνεργασία με το ΕΚΑΒ σε όσους και όσες...

Την Τρίτη, στις 29 Μαρτίου ανοίγει η πλατφόρμα για τις «Νταντάδες της Γειτονιάς»

Άλλο ένα μέτρο της Κυβέρνησης -το πρόγραμμα «Νταντάδες της Γειτονιάς»- για την στήριξη της οικογένειας και την αντιμετώπιση του δημογραφικού προβλήματος ξεκινά να υλοποιείται. Αφορά...
- Advertisement -spot_img

A Must Try Recipe