Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ του Κατάρ

Δείτε επίσης

Κατερίνα Ματέρη
Γεννήθηκα το 1997 στην Αθήνα αλλά η μεγάλη μου αγάπη είναι το νησί μου, η Κεφαλονιά. Όταν ήμουν μικρή ήθελα να γίνω αεροσυνοδός, μετά δασκάλα, μετά στρατιωτική ψυχολόγος. Αυτό που δεν είχα καταλάβει όμως ήταν ότι μου άρεσε η δημοσιογραφία και η επικοινωνία. Έτσι σπούδασα Επικοινωνία και ΜΜΕ. Μου αρέσει να περπατάω και να ανακαλύπτω γραφικά σοκάκια και μαγαζιά, λατρεύω τα ταξίδια και κρατάω για ενθύμιο εισιτήρια και αποδείξεις απο κάθε προορισμό και ξοδεύω περισσότερα λεφτά από όσα έχω σε βιβλία και σουβενίρ.

Τις αναλυτικές ημερομηνίες των αγώνων για τη φάση των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ ανακοίνωσε η FIFA.

Λίγοι ακόμα μήνες απομένουν για την έναρξη της μεγαλύτερης ποδοσφαιρικής γιορτής. Την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου το οποίο φέτος θα διεξαχθεί στο Κατάρ. Έτσι λοιπόν, την ώρα που ο ποδοσφαιρικός πλανήτης μετράει αντίστροφα, η FIFA αποφάσισε να ανακοινώσει το αναλυτικό πρόγραμμα της φάσης των ομίλων και των τριών αγωνιστικών.

Η διοργάνωση θα ξεκινήσει στις 21/11, με την αναμέτρηση Σενεγάλη – Ολλανδία, στις 12:00, με τον τελευταίο αγώνα των ομίλων να έχει προγραμματιστεί για τις 2 Δεκεμβρίου.

Αναλυτικά:

1η αγωνιστική

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου
12:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor)
21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου
12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)
15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Γαλλία – Αυστραλία ή Περού (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου
12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
18:00 Ισπανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου
12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)\
15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

2η αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου
12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου
12:00 Τυνησία – Αυστραλία ή Περού (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου
12:00 Ιαπωνία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου
12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

3η αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου
17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
17:00 Αυστραλία ή Περού – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 Γερμανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου
17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Ακολουθήστε την σελίδα μας Bestnews στο Facebook

Ακολουθήστε τις ειδήσεις του BestNews στο Google News

- Advertisement -
- Advertisement -

Τελευταία Νέα

- Advertisement -

Σας ενδιαφέρουν

- Advertisement -